|1.| Kapitola - SELHÁNÍ

10.07.2015 22:57

SELHÁNÍ

A je to tu! Již vyšla první kapitola nejnovější povídky.
Lussy je bezradná.. Kamarádky jí opustili ze závisti. Kluci ji slovně napadají, ale něco ji přece udržuje při životě.
Pomalu se vcítí do moře a jaký děj tato kapitola ponese. Přesvědčte se sami.
Jelikož je to první kapitola, nemusí to každého bavit. Zaručuji ale, že ta druhá bude napjatá!

 

"Slečno Lussy!" zakřičela rozhořčeným hlasem učitelka, "jdeš pozdě!" Dívka zvedla obočí a upřela na učitelku její krásné tmavé oči. "Omlouvám se," řekla a usedla do lavice. Ale když tu najednou! "To snad nemůže být možné," pomyslela si, když spatřila Davida ve své lavici. "Ahoj," pozdravil ji. "Ahoj," odpověděla.
Nerozuměla ničemu..
Protože přišla pozdě, hned začala přestávka a holky se sešli v rohu třídy. Lussy k nim přispěchala s otevřenou pusou, s tím že by si chtěla povídat. "Co chceš?!" Odsekly děvčata. Dívka se nestačila divit a hned se ptala co se stalo. "Už tě nechceme v partě, prostě vypadni!" dodala s úsměvem katy."Že se nestydíte.." Klaudie, v tom máš prsty ty! Poštvala si holky proti mně!..
Dívka byla ztracená, protože se na ní holky vykašlaly. Ale je jasné proč. Vždycky jí záviděly. Její krásné dlouhé vlasy, které byly zbarvené do krásné hnědé barvy, oči jako čokoládu a postavu.. Ale to, co je štvalo nejvíce byla povaha. Činila příjemnou a sympatickou holku, které nechyběla zábava a nadání. Kluci o ni měli zájem, ale nebyli to zrovna tací o které by měla zájem.. Kluk jménem David po tom touží! Jenže ten ji nemiluje..
Po vyučování se odebrali na oběd. "Hej prdelko!" zařval jeden z kluků, "bacha abys nezakopla, to bych tě pak musel sbírat." vysmíval se jedovatě. "Neotravuj," odpověděla, "nejsem na tvoje kecy zvědavá!"
Liamovi se zřejmě taky líbila, proč by ji ale šikanoval.. Jsou to prostě zabedněnci.. Burani!
Šla zklamaná domů. Zafoukal vítr a Lussy ucítila vůni moře. "Co je to?" říkala si. Jakoby přiložila hromadu mušlí k uchu. Byl to krásný zvuk..
Přišla domů a pozdravila matku: "Ahoj mami." A ona ji odpověděla: "Ahoj zlato." "Nemůžeš mi pomoct?" zeptala se tázavě matka. "Nemůžu, nechci." odpověděla celá vyřízená.. "Tak mi dej pokoj, už nic nechci když jsi tak neschopná!
Lussy zabouchla dveře od pokoje a smutnila. Nakonec vzala psa a šla se projít k moři.

Další kapitola příště

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek