|3.| Kapitola |2. Část| - ZVLÁŠTNÍ ZAČÁTEK

10.02.2016 21:34

ZVLÁŠTNÍ ZAČÁTEK

Naše povídka pokračuje druhou částí třetí kapitoly.

Lussy to někdy nemá lehké, ale přecejen se otevřou další možnosti a naděje.

Ale i problémy se mají řešit. Pomůže Lussy druhá dívka problém vyřešit?

S touto částí jsem si dala opět záležet. Přeji příjemné čtení.

 

"Ahojky Ano." řekla Lussy a v očích jí opět zablesklo. Měla radost přesně takovou, jako když odcházela poprvé domů.
"Sedneme si?" zeptala se Ana a upřeně se dívala na Lussy. "Ano, jistě," řekla bez jediného zaváhání i druhá dívka. Pak usedly na kámen na němž čekala první dívka. Pes se k nim pěkně přitulil.
"Tak co ve škole?" Nahazovala téma Ana. "Jo, šlo to," odpověděla klasicky a pak si na něco vzpoměla. "I když, stalo se něco opravdu zajímavého," rychle dodala a už očekávala, že se Ana zeptá co. "Copak se stalo?" zeptala se Ana přesně tak, jak to Lussy čekala.
"Víš, je to docela i nadlouho, ale myslím, že do večeře je času dost a vím, že jsi jediná co mi teď může poradit," vážně prohlásila. Měla pocit, že tahle věta byla opravdu důležitá.
"Ach ano, jen začni," vybídla ji Ana a sladce se usmála. Byla naprosto skvělá. Když člověk hledá kamarádku, která mu bude podobná chováním a bude ho chápat a najde ji, pak má pocit, že už k sobě prostě patří. To se točilo v hlavě oboum dívkám.
Lussy začala povídat. Zmiňovala se již o problémech, ale tak podrobně je nevykládala nikomu. V tu chvíli jí došlo, že říci tohle otci přetrhl by je všechny jako hada! Ale pokračovala dál.
Mluvila o holkách. O každé tváři se drobet zmínila a něco řekla. Mluvila i o klucích. A mluvila i o úsměvu své matky a přitom viděla v hlavě tatínkovi noviny.
Viděla úsměv Davida a ošklivé gesto holčičí party. "A ty namyšlené holčičky jsou co zač?" naštvaně říkala Ana a tvářila se jakoby snědla něco špatného. Lussy přemýšlela a pak řekla, že nejsou tak strašné a že netuší co jim udělala.
"Závist," řekla Ana a pak slovo ještě dvakrát vyhláskovala. "Závidí ti, ty sama bys jim tohle neudělala a kluci to vidí," a pak pokračovala, "Chtěla bych ti moc pomoci, ale mnohdy umí cítit i kluci."
No, že by byla šance? Věděla, že jedna holka, možná dvě byly ve třídě téměř v pohodě. Kateřina a Iva. Katka vlastně byla nemocná a v den hádky nepřišla, takže zítra by se měla dostavit.
Lussy se cítila trošku zvláštně, trapně a zároveň lítostivě a naštvaně. Zapoměla na Katku, která si sní často povídala, na dívku se svým vlastním názorem. A Iva? S tou byla docela legrace. Možná, že Ivě by ještě šanci dát mohla. Ale Ať si sama vybere na čí straně je.
A potom se zeptala Any: "Kluci? To může každý, tedy já doufám, že většina lidí umí cítit, vlastně podle mě každý." Pak se podívala na Anu a ta se s úsměvem jako půlměsíc přiblížila a dodala: "I kluci mohou být skvělí kamarádi a myslím si, že někteří z nich by se tě určitě zastali, musí vidět jak skvělá holka jsi."
Lussy se trošku zasmála, ale z radosti a potom odpověděla: "Zase nepřeháněj," a nechala zbytek na Aně. Pak se bavili dál a dál. O tom jaký kluk je jaký. A konečně byla nějaká puberťačka, která by se nechovala zákeřně a Any jako taková byla bez zábran. Byla sama sebou a cítila se skvěle!
"Iva a Kateřina?" Any obličej vypadal po téhle otázce nedůvěrihodně a pak pomalu odlepila rty a pokračovala dál, "Katka by mohla být v pohodě, ale na Ivu bych si dala pozor, méně je někdy více a to už víš z našeho kamarádství. Hrozně tě zbožňuju Lussy."
Lussy se s údivem podívala a neznala meze Anu vynachválit, také byla jediná dívka které skutečně veřila. "Máš pravdu, ale na Ivu si pozor dám a Kačku, s tou se známe dlouho, ale jak už jsem ti říkala má vlastní názor a já se snažím vycházet se všemi."
"Přesně tak, nejen sympatická, ale vždy rozumná a nad věcí co," Zasmála se Ana a pokračovala v dialogu, "Tak to by sme měli, ale co se tak divného stalo?"
Lussy úplně na všechno zapoměla. I na Davida, na jeho krásný úsměv. A potom se dala znovu do řeči. Mluvila zmateně a připadala si nervózní.. "Když on se tak nikdy nechoval. Nevím, ale je to krátce dva - tři dny."
Pak Ana kladla další otázky, stejně jako předtím a stejně jako vždycky. "No, když teda říkáš, že je to neobvyklé a nikdy se tak nechoval, aspoň k tobě.. Kolik měl holek?"
Lussy přemýšlela a skoro až žárlila na všechny ty barbínky, se kterými David chodil. Ačkoliv byly jenom dvě. "Měl dvě holky," odpověděla. Ale pak ji došlo, že to nebude žádný grázl. Aspoň si to myslela teď a v tuto chvíli a pouze díky otázce své nejlepší kamarádky.
Další kapitola příště

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek