Co se děje s počasím? Tuhá nebo teplá zima?

06.12.2015 21:03

Dlouho jsem přemýšlela jaký článek vám představím.. Jak vylepším rubriku "Články", ale pak jsem i sama přemýšlela nad něčím jiným..
Konečně něco, co by Vás mohlo opravdu zajímat.. Došla jsem v celku k dobrému závěru. Ano.. Myslím že to bude nejlepší článek za posledních pár měsíců.
Tedy pevně doufám!
Pojala jsem ho zvláštně.. Chvilka odborných jevů a pak dobrodružná slova o zimních časech.
Tak uvidíte samy, zda jsem úkol splnila.

Aprílové počasí. To je počasí, které si z nás prostě utahuje! Ale nemáte trošku pocit, že se to děje vlastně po celý tento rok?.. Vždyť taková horka už opravdu dlouho nebyla..
Jenže co teprve zima.. Když mluvíme o počasí na měsíc Apríl, každého snad napadne pohodový svit slunce, který se najednou změní ve střídavý liják apod.
Tento rok zde v Česku bylo také zvláštní počasí. Nevím jestli se dá říct přímo aprílové, ale počasí si z nás střílet může. Lidé kteří nedělají žádné meteorology a vědce se asi v těchto věcech příliš nevyznají.
To je také důvod proč píši tento článek, protože někteří už možná i dost jasně vědí co se děje, ale jsou tu i jedinci nic netušící.
Bude tento rok opravdu tuhá zima s jíž nás strašili snad před půl rokem, či lehké mrazíky. To teď spousta lidí neví. Zatím je počasí řekla bych sama za sebe "opožděné." Ano objevují se už ráno nějaké ty mrazíky, pořád ale není nic úplně jasné.
Co když dokonce za 2-3 roky, pár let budeme na našem území nosit stále vestu, nebo lehkou bundu? A co když si rovnou skočíme do bazénu?
No tak může to být různé, že ano. Záleží co si kdo myslí, jaké poznatky a testy věda provede a jak vůbec tento svět bude fungovat.
Byl už tedy nějaký ten sníh, ale podle mě to vypadá, že zima přijde déle a mělo by se tak v lednu ochladit a zaznělo to tak i v televizy.
Uvidíme..

Možná by bylo dobré, kdybychom si řekly něco málo o minulosti. Až taková otrava to zase nebude, uvidíte.
Hledala jsem na internetu, sice krátce přiznávám.. Všude je něco jiného, ale článek který jsem našla byl napsán konkrétně 23.9.2012. Poměrně dlouho zpátky..
Článek vydala stránka National Geographic. Přiložím níže obrázek s textem, který vyfotím právě na této stránce.
Je to pouze vysvětlení, to co se tu dočtete, pokud chcete vědět celou situaci a co se dělo čtěte ZDE. Opravdu skvělý článek.
Jednoduše bych to schrnula, že vlastně nedávné katastrofy ovlivňují celosvětové počasí.. Celkem logické, nemyslíte?
To stejně vše nevysvětluje.. Proč sakra! Také nevím, vlastně by se dalo říci ano, ale nemůžeme vědět co bude dál. Alespoň podle mě.
Na obrázku se to vlastně dočtete, uvédst to však můžu. Psáno tam vlastně je, že přirozené cykly nemohou samy vysvětlit nedávnou řadu katastrof, které lámou rekordy. Děje se ještě něco jiného: Země se neustále otepluje a v atmosféře přibývá vlhkosti...
Každý si o tom udělá svůj obrázek, já vám k tomu asi nic víc nepovím.. Asi jen to, že jsem to pochopila, ale dalo by se vlastně říci spoustu věcí, jak by to tady vypadalo. Nebo i možná vypdat bude.
Berme ale ohled na to, že byl tento článek psán roku 2012! Za tu dobu se mohla věda dosti změnit, to je jasné.

Mám tu pro vás další článek. Ten už je psán před rokem a týká se přímo minulé české zimi, obsahuje spoustu vysvětlujících informací a opět Vám níže přihodím vysvětlující odstavec.
Celý článek si můžete opět přečíst → ZDE. Opět super článek. Jeho hlavní nadpis zní "Co se děje s počasím? V Česku je nezvykle teplá zima, Florida zamrzla a Anglie je pod vodou."
Opět trochu jiný článek a já si opět myslím, že je logický a pravdivý..
Předešlý článek si myslím byl podobný, ovšem skoro 3 roky starý. Za podivnostmi letošní zimy stojí klimatické změny, které vznikly ve východní Asii. Když se prý tamní pasátové větry zrychlily, odstartovaly tak dominový efekt vedoucí k momentálnímu podivnému počasí. Má tedy letošní bizarní zima něco do činění s globálním oteplováním?
Tuto větu najdeme hned na začátku článku.. Dočteme se např., že za posledních 14 let se růst teplot na zemi zpomalil. Naopak kritizují teori globálního oteplování. Prý jsou přehnané a to souhlasím i já.
Píše se zde o chladnějším počasí, nevím přesně jak bylo minulý rok, řekla bych tepleji než chaldněji.
Poslední dva odstavce a závěr opět níže

Teď už Vám chci pouze sdělit pár věcí, které mě opravdu překvapili. Jaké tedy že to počasí bude? Když někteří blázní s Arktickou zimou?
Podíváme se nyní společně čím je internet dále zaplaven. Důležité je vždy datum.
Dáme se do toho. Naopak na jedné stránce konkrétně pocasi.eurozpravy.cz tvrdí o expertech, kteří tvrdí katastrofu. A to opět s krutou zimou při které nebudou chybět ani válnice.
A naopak se bude planeta postupem času prý oteplovat..

Toto je prostě strašné. Mně osobně to opravdu vadí. Kolik lidí, dětí se těší na zimní radovánky.. Žádné sáňky apod. si možná o Vánocích neužijí.. Ale může se stát samozdřejmě že ano.
A jak to tady bude postupem času vypadat? Co když za chvíli budeme celý rok chodit v kraťasech a pěstovat meruňky.. Mně by to vážnně chybělo.
Je to opravdu zvláštní. Mám pocit, že za to možná může i dnešní technika, protože dříve nikdo nic nevěděl. Třeba se to děje po nějaká staletí.
Kdo ví, každopáně se bojím o konec světa a pod. I když to bylo hlášené kolikrát.. Teorii může být tolik, pravda jenom jedna.
Třeba už nikdy nebudou ty bílé tvrdě studené dny. Už nikdy si možná na rybníku, přehradě nezabruslíme. Děti nebudou znát ani sněhuláky.
A co bude v okolních světech? V Americe budou stavět uglů?.. Uvidíme, co nám vlastně celá tahle podivnost přinese.
Ale za svůj názor mám také to, že díte které nikdy nezažilo krásné zimní dny má drobet ochuzené dětství.. Není to pravidlo avšak vzpomeňte si když jste byli starší a trávili čas s blýzkými.
Snažili se doslova rozbombardovat soupeře sněhovými koulemi a když vám jedna spadla na šálu už by ste šli domů. A nebo ste se váleli a dováděli.
S babičkou a dědečkem na chalupě, nebo na výletě v krkonoších. A co třeba lyže. Pokud lyžujete na svě začátky si možná také vzpomínáte.
Někdo je měl opravdu těžké a vzpomínkově vtipné. Bez zimi by pro mě v Čechách bylo i trochu smutno. Ano mám radši teplejší zimu, ale na horách by sních být mohl.
V teplých podmínkách se asi těžko udrží..
Konec konců vodní skůtr, fíky a i zmiňované meruňky také špatné nejsou.
I když už tu nějaký ten sníh a zimina byla, snad nám aspoň ten leden něco nadělí. Upřímně já sama jsem s tím teplem spokojena, ale mám docela i ztrach.
Uvidíme jak to všechno dopadne!
Snad se Vám článek líbil.

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek