Jak mít krásné vlasy

15.07.2016 16:59

 

zdroj obrázku: www.halonoviny.cz

Každý z nás si vždycky přál mít krásné a zdravé vlasy. Někteří z nás se o to možná i pokoušeli, jiní ne. Možná, že se Vám prostě péče o vlasy zdála náročná. Až tak hrozné to ale opravdu není, to mi věřte. Stačí, když si přečtete pár bodů, které budou následovat v tomto článku a budete se jimi řídit. Třeba i Vy budete mít krásné a zdravé vlasy. Dopracovat se k nim vypadá na první pohled docela namáhavě, ale ne vždycky to tak musí být. Pojďme se tedy společně podívat, jak na to.

 

1. Kulmám, žehličkám a fénům se raději vyhýbejte
Přehřívání vlasů fénem určitě zdravý vzhled nepřinese, stejně tak jako používání kulmy. Pokud ji opravdu nutně nepotřebujete, zkuste její používání omezit. Žehlička totiž Vaše vlasy zbytečně pálí, stejně tak i fén. Pokud je pro Vás jejich používání nutné, pořiďte si alespoň nějaký přípravek na ochranu vlasů.

2. Zastřihávání vlasů
Častější návštěvy kadeřníka Vašim vlasům určitě také pomůžou. Můžete si vlasy nechat prostřihat, nebo jen zkrátit zničené konečky.

3. Správný šampon a kondicioner
Při výběru šamponu by jste měli být také opatrní. Některé šampony obsahují zbytečné perfermace a silikon. Pokud si pořídíte kondicioner, nebo-li rozčesávadlo, určitě neuděláte chybu.

4. Nemyjte vlasy horkou vodou
Své vlasy můžete mýt pod studenou, či vlažnou vodou nikoli však horkou. Horká voda narušuje strukturu vlasů a vysušuje pokožku.

5. Správný hřeben
Určitě používejte hřeben, který vlasy nedře a netahá. Vyhněte se také natáčecím hřebenům, pokud je nepotřebujete. Skvělý hřeben je např. Tangleteezer, který si určitě zamilujete stejně jako já a mé okolí.

 

6. Ulehčete svým vlasům

Zkuste jim dát chvilku pauzu a nedělat zbytečně náročné a lámavé účesy. Snažte se také zacházet s vlasy jemně a opatrně.

 

Doufám, že Vám tento článek pomohl. Pokud máte s vlasy větší zkušenosti, či nějaké zajímavosti, můžete se vyjádřit v komentáři. Jakékoli dotazy a názory ráda uvítám. Hodně štěstí s vlasy!

Komentáře

Souhlas

Datum: 20.07.2017 | Vložil: Luci

Ahoj Ado. Naprosto se vsemi body souhlasim a verim, ze spuste lidem pomuze. :)

www.wish-hope-life.cz

Datum: 26.07.2016 | Vložil: Michelle

Doporučuju zkusit vlasovou kosmetiku od značky Lush - jinou už nepoužívám a jsem s ní strašně spokojená :-).

Re: www.wish-hope-life.cz

Datum: 26.07.2016 | Vložil: Adéla správkyně webu

Dobře, děkuji za radu a příspěvek:)

Přidat nový příspěvek